Ingliskeelne  kasutusjuhend hobuveotreileritele (pdf fail, 1.7 MB) kliki pildile

                                                Böckmann kasutusjuhend

 Kasutusala

Hobuveotreiler on mõeldud hobuste ( või muude loomade) vedamiseks.

Hooldus ja korrashoid

Treilerit tuleb pesta samuit kui autot. Loputada suurema mustuse eemaldamiseks veega. Treilerit tuleb pesta svammi või harjaga ning autošampooniga. Peale šampoonipesu korralikult loputada. Autovaha annab pinnale lisakaitse ja kergendab haagise pesemist. Õli, asfalt ja muu rasvane mustus tuleb eemaldada autodele ettenähtud rasvaeemaldusvahenditega.

Maanteesool võib kuumtsingitud pindasid kahjustada! Peske treiler peale sõitu korralikult puhtaks!

Uksed, luugid, hinged ja lukud

Uksed ja luugid tuleb hoida puhtad! Hinged ja lukud hoitakse puhtad ja kaetakse õhukese õli- või määrdekihiga. Kahjustatud hinged ja lukud on liiklusohutuse tagamiseks eriti oluline parandada või vahetada.

Sisemuse korrashoid

Treiler harjatakse puhtaks. Suurem mustus eemaldatakse veega ja vajadusel tavalise pesemisvahendiga. Kui kasutate treileris allapanu (saepuru, turvas vms), siis tuleb reostunud allapanu eemaldada. Oluline on hoida põrand kuiv ja puhas.

Treileril tuleb lasta kuivada alati uksed ja ramp avatuna.

Laadimine

Hobuveotreileri lubatud kandevõime on märgitud registreerimistunnistusele. Mitte kunagi ei tohi treilerit üle koormata, sest see halvendab sõiduomadusi. Ülekoormus kahjustab ka rehve, sildu ja raami. Püüdke laadida hobuseid rahulikus ümbruses. Hobune tuleb siduda eesmiste kinnitusõrngaste külge ning lahkuda hooldusuksest. Tagumine kinnituspoom tuleb keerata kiiresti oma kohale nimg kinnitada korralikult. Kui hobused on treileris, tuleb tagaluuk (ramp) kinnitada korralikult luugilukkudega. Jälgida, et lukud kinnituvad lõpuni!

Mahalaadimine

Mõnedel treileritel on laadimisluuk eespool, Seega võib hobust tuua välja nii eest- kui tagantpoolt. Soovitatav on hobust tuua välja vahel ka tagant poolt, et talle jääksid meelde mõlemad laadimisviisid. Enne mahalaadimise alustamist kontrollida, et treiler püsib kindlalt. Vabasta ja langeta tagumine kinnituspoom ning siis siduda hobume lahti ja talutada välja.